Dökümhane : Alüminyum Profil - Sistem Alüminyum A.Ş.
Web sitemize hoşgeldiniz
Saniye sonra Kapanacaktır

Dökümhane

ALÜMİNYUM BİLLET ÜRETİM TESİSİ

Image

2015 yılında bünyemize dahil edilen Alüminyum Billet üretimi tesisimiz ile yıllık 25.000 Ton billet üretimi yapılmaktadır.

Dökümhanemiz 2.600 m² kapalı alana sahip olup, tamamında vinç kullanımı mevcuttur. Dökümhanede ergitme ocağı, homojenizasyon fırını, soğutma kabinleri mevcuttur.

Proses aşamasında işlemler, son teknolojiye sahip Homojenizasyon fırını ve soğutma kabini besleme ve boşaltma sarj arabası ile otomatik olarak yapılmaktadır.

Dökümhane de proses sırasıyla ergitme, alaşımlandırma, gaz giderme, filtrasyon, döküm, boy kesim, homojenizasyon, soğutma ve paketleme olarak devam etmektedir.

Dökümhanemizde üretilen billetler ; 5”,6”,7”,8” çapında max. 7500 mm uzunluğunda olup, standart alaşımların (1050,1350,6005,6060,6061,6063,6082 ve 6463) yanı sıra istenilen alaşımlarının üretimi yapılabilmektedir.

Billetlerimizde istenen kaliteyi elde edebilmek için her döküm öncesi alaşımlandırma esnasında eriyik metalden ve döküm sonrasında billetten numune alınarak spektrometre cihazında spektral analizler ve kontrolleri yapılmaktadır.

Homojenizasyon sonrasında ise; kabuk kalınlığı ölçümü, mikro yapı kontrolü, segregasyon ve tane sınırı analizi yapılmaktadır.